Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Kawiarenka parafialna
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosłych
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
KOLĘDA
Pierwsza Komunia
   2019
Intencje
Bieżące
Misje święte
Organy
Galeria fotograficzna
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Szopki
Galeria fotograficzna
Kontakt
Parafialny Zespół Muzyczny

dodano - 02 marca 2015

 

Parafialny Zespół Muzyczny
     
 
                         Małe Dzieci Naszego Taty


W naszej parafii zespół:
Małe Dzieci Naszego Taty śpiewa w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30

Zespół powstał w 1997 roku, choć tak naprawdę w parafii M. B. Częstochowskiej młodzież gra i śpiewa od wielu lat. Zmieniają się tylko osoby, dochodzą instrumenty... Nazwa zespołu zrodziła się podczas weekendu spędzonego u przyjaciół pallotynów w Ołtarzewie w 2000 roku. Ma ona związek z piosenką, jakiej nauczyli , nas klerycy w czasie rekolekcji wielkopostnych. "TATO" Gramy głównie podczas mszy świętych w naszym kościele, ale obecnie coraz częściej odwiedzamy inne parafie, nawet poza granicami Bydgoszczy; koncertujemy promując Boże słowo zawarte na naszej ewangelizacyjnej płycie... miłość... Śpiewanie i granie daje nam niesamowitą radość, tak wielką, iż postanowiliśmy się nią podzielić z dziećmi naszej parafii.

Od września 2000 roku w głoszeniu Bożej miłości mają swój udział małe dzieci naszego Taty. Tworzą około 50-osobową grupę, a chętnych do śpiewania ciągle nie brakuje. Niski wzrost, wiek od 5 do 13 lat, a siła serc tak ogromna, że po ich usłyszeniu niejeden zrozumie, jak bardzo Pan Bóg kocha każdego z nas.  

Od tej pory organizowane są w naszym kościele koncerty, na których pokazujemy poczynione postępy (...) 27 maja 2001 odbył się koncert z okazji Dnia Matki, w czasie którego została nagrana pierwsza płyta zespołów "Dzieci Naszego Taty" i "Małe Dzieci Naszego Taty". Płyty CD i kasety są do nabycia w kiosku kościelnym.
 

(C) Copyright 2007